Życzenia Bożonarodzeniowe


Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku życzy Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału SITP.

II Zawody w kregle 2018


Kliknij aby przejść do galerii.

9 listopada 2018 roku w Hotelu La Mar w Kielcach odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne Koleżanek i Kolegów naszego Oddziału oraz II Zawody w Kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP.

W pierwszej części odbyło się szkolenie, którego tematyka dotyczyła detektorów, mierników i systemów wykrywania gazów wybuchowych i toksycznych. Zagadnienia z powyższego zakresu wraz z prezentacją produktów i usług oferowanych przez firmę GAZEX szczegółowo przedstawił, prezes firmy Gazex.

Kolejnym punktem był wspólny obiad, któremu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Miła, luźna rozmowa i żarty sprzyjały kojarzeniu smacznych posiłków z nadziejami związanymi z następną atrakcją - II Zawodami w Kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP.

Do rywalizacji w zawodach stanęli wszyscy uczestnicy spotkania. Podobnie, jak w ubiegłym roku organizatorzy zadbali także o serwis kawowy w rozszerzonej wersji.

Po emocjonujących zmaganiach wyłoniono najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce z wynikiem 147 punktów zajął kol. Piotr Witoń. Drugie miejsce z wynikiem 133 punktów wywalczył kol. Szymon Augustyniak. Miejsce trzecie zajął kol. Mariusz Góra (ta sama lokata w ubiegłym roku), który uzyskał 129 punktów.

Puchary dla najlepszych zawodników wręczył prezes Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SITP kol. Czesław Lalewicz, natomiast pan Krzysztof Chmielewski wręczył nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Gazex.

W spotkaniu wzięło udział 27 osób.

Serdeczne podziękowania składamy kol. Markowi Kaczmarczykowi oraz kol. Piotrowi Witoniowi za wkład pracy włożony w organizację spotkania.

Spotkanie Koleżeńskie i II zawody w kręgle

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału SITP serdecznie zaprasza Koleżanki i Kolegów na spotkanie szkoleniowo-integracyjne oraz II Zawody w Kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 listopada 2018 roku w Hotelu La Mar w Kielcach przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 2.

Ramowy program spotkania:

 • 16.00 - 16.45 szkolenie (detektory, mierniki i systemy wykrywania gazów wybuchowych, toksycznych i tlenu) oraz prezentacja produktów firmy GAZEX,
 • 16.45 - 17.15 obiad,
 • 17.15 – 19.30 zawody w kręgle,
 • 19.30 – 19.45 ogłoszenie wyników zawodów i uhonorowanie zwycięzców,
 • 19.45 - otwarte posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SITP.

Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu powinny potwierdzić swój udział do kol. Sławomira Pietrzykowskiego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 listopada 2018 roku.

XVI Mistrzostwa w strzelaniu


Kliknij aby przejść do galerii.

XVI Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w konkurencji strzelania z broni długiej.

Wiedza zdobyta. Strzelanie za nami.

Na obiektach strzelnicy sportowej w Starachowicach 19 października 2018 roku odbyły się XVI Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w konkurencji strzelania z broni długiej. Zawody poprzedziła konferencja szkoleniowa z zakresu stosowania systemów sygnalizacji pożarowej w zabezpieczeniu przeciwpożarowym budynków.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat zastosowania nowoczesnych systemów sygnalizacji pożarowej (SSP) POLON-ALFA w zabezpieczeniu przeciwpożarowym obiektów, standardów projektowych i najczęściej pojawiających się błędów w projektowaniu, nieprawidłowości w wykonaniu SSP, obowiązujących zasad dokonywania odbioru SSP oraz prowadzenia konserwacji. Zagadnienia te szczegółowo omówili przedstawiciele firmy POLON-ALFA S.A. Pani Elżbieta Czajka oraz Panowie Mariusz Michałek i Marcin Śliwiński. W dalszej części obyły się zawody strzeleckie. Do rywalizacji pod nadzorem instruktorów strzelectwa przystąpiły 23 osoby. Doskonała pogoda, miła atmosfera, a także atrakcyjne nagrody sprawiły, że rywalizujący o tytuł najlepszego strzelca walczyli w pełnym skupieniu i uzyskiwali bardzo dobre wyniki. Najlepszym strzelcem tegorocznych mistrzostw okazał się kol. Tomasz Chmielewski, który uzyskał 87 punktów (maksymalnie do uzyskania 100 punktów). Drugie miejsce z wynikiem 83 punktów zajął kol. Jakub Kubicki, natomiast trzecie miejsce z wynikiem 82 punktów wywalczył kol. Sławomir Pietrzykowski.

Najlepszym zawodnikom puchar i dyplomy wręczył prezes Świętokrzyskiego Oddziału SITP kol. Czesław Lalewicz, natomiast Pani Elżbieta Czajka, menedżer ds. marketingu, wręczyła nagrody rzeczowe ufundowane przez w firmę POLON-ALFA S.A. z Bydgoszczy.

Po wręczeniu nagród, przy ognisku i stołach zastawionych dobrym poczęstunkiem, kontynuowano koleżeńskie spotkanie.

Zaproszenie na konferencję i Mistrzostwa w strzelaniu

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa informuje, że 19 października 2018 roku na strzelnicy sportowej w Starachowicach odbędą się XVI Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w konkurencji strzelania z broni długiej. Po zakończeniu mistrzostw spotkanie koleżeńskie.

Zawody poprzedzi konferencja szkoleniowa nt. stosowania systemów sygnalizacji pożarowej w zabezpieczeniu ppoż. budynków. Zakres tematyczny konferencji:

 • zastosowanie nowoczesnych SSP Polon-Alfa w zabezpieczeniu przeciwpożarowym obiektów,
 • standardy projektowe i najczęściej pojawiające się błędy w projektowaniu,
 • obowiązujące zasady dokonywania odbioru SSP i prowadzenia konserwacji (dokumenty, terminy),
 • występujące nieprawidłowości w wykonaniu SSP.

Chętni do udziału w konferencji i zawodach proszeni są o potwierdzenie udziału w nieprzekraczalnym terminie do 15 października 2018 roku u kolegi Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 41 36-53-231).

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uregulowanie składek członkowskich.

Rozpoczęcie konferencji nastąpi o godzinie 13:00.

Wyjazd z placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach o godzinie 12:00.

Posiedzenie Zarządu Oddziału SITP

W dniu 2 października 2018 roku o godz. 13.30 odbędzie się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Głównym tematem spotkania będzie omówienie zadań przewidzianych do realizacji w IV kwartale 2018 roku.

Prosimy o przybycie na posiedzenie wszystkich członków Zarządu Oddziału.

Konferencja oraz Mistrzostwa

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa informuje, że w dniu 19 października 2018 roku w Starachowicach odbędzie się konferencja szkoleniowa oraz XVI Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w strzelaniu z broni długiej.

Szczegółowe informacje dotyczące tych przedsięwzięć zostaną podane w najbliższych dniach odrębnym komunikatem.

Odwołanie wycieczki do Krakowa

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa informuje, że ze względu na brak chętnych wycieczka do Krakowa została odwołana.

Wycieczka integracyjno-szkoleniowa

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zaprasza Koleżanki i Kolegów do udziału w wycieczce integracyjno-szkoleniowej do Krakowa, która odbędzie się w dniach 21-23 września 2018 roku.

PROGRAM WYCIECZKI:

21 września 2018 r.

 • godz. 7.30 - wyjazd z placu KW PSP w Kielcach (ul. Sandomierska 81),
 • godz. 9.50 - dojazd do Krakowa (ul. Ciepłownicza 29 - Centrala firmy SMAY Sp. z o.o.),
 • godz. 10.00 – 13.00 – konferencja szkoleniowa „Innowacyjne rozwiązania w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego budynków”,
 • godz. 14.00 - przyjazd do miejsca zakwaterowania (hotel Wilga),
 • godz. 14.00 – 15.o0 – obiad,
 • godz. 15.00 – 17.30 - czas wolny, indywidualne zwiedzanie Krakowa,
 • godz. 17.30 – wyjazd do teatru,
 • godz. 18.00 – 20.00 – sztuka teatralna,
 • godz. 20.30 – kolacja.

22 września 2018 r.

 • godz. 8.30-9.30 - śniadanie,
 • godz. 9.30 – wyjazd do Wieliczki oraz zwiedzanie Kopali Soli „Wieliczka”,
 • godz. 16.00 - powrót do miejsca zakwaterowania – obiad,
 • godz. 16.30-19.00 – czas wolny, indywidualne zwiedzanie Krakowa,
 • godz. 19.00 – uroczysta kolacja przy muzyce.

23 września 2018 r.

 • godz. 8.30 – 9.30 – śniadanie,
 • godz.10.00 – wycieczka z przewodnikiem (Zamek Królewski na Wawelu),
 • godz. 15.00 – powrót do miejsca zakwaterowania,
 • godz. 15.00-15.30 - obiad,
 • godz. 16.00 – wyjazd do Kielc,
 • godz. 18.15 – przyjazd do Kielc.

Przewidywany koszt uczestnictwa wynosi 600,00 zł/osobę (dla członków SITP planowana jest dopłata w wysokości 50 % – czyli koszt 300 zł, osoby towarzyszące ponoszą 100 % kosztów uczestnictwa). W kosztach wycieczki zapewnia się:

 • transport autokarem do miejsca zakwaterowania i do zwiedzanych obiektów,
 • zakwaterowanie (Hotel Wilga w Krakowie) – pokoje z pełnym węzłem sanitarnym,
 • bilet wstępu do kopalni w Wieliczce,
 • wyżywienie: 3 obiady, 2 kolacje, 2 śniadania,

Chętni do udziału w wycieczce proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa i dokonanie wpłaty do kol. Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 606 179 401) najpóźniej do 4 lipca br.

Warunkiem uczestnictwa jest bieżące opłacanie składek członkowskich.

Spotkanie Noworoczne 2018


Kliknij aby przejść do galerii.

1 marca 2018 roku w restauracji „STANGRET” w Kielcach odbyło się spotkanie noworoczne Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Otworzył je prezes Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa kolega Czesław Lalewicz, który powitał Koleżanki i Kolegów, podziękował za liczne przybycie i przedstawił program spotkania.

W pierwszej części odbyła się konferencja szkoleniowa poświęcona biernym systemom zabezpieczenia przeciwpożarowego (w tym przygotowanie do odbioru i zasady odbioru tych systemów). Zagadnienia te szczegółowo omówił Przemysław Paprzycki - regionalny dyrektor handlowy firmy PROMAT TOP.

W dalszej części sekretarz kol. Arkadiusz Wesołowski w formie prezentacji przedstawił najważniejsze przedsięwzięcia, jakie zostały zrealizowane w 2017 roku. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

 • 11 stycznia - spotkanie noworoczne Świętokrzyskiego Oddziału SITP (centrum dydaktyczno-konferencyjne „Kuźnia Smaków” przy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni) połączone ze zwiedzaniem Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni,
 • 22-24 września - wycieczka integracyjna do Szczawnicy (woj. małopolskie, pow. nowotarski),
 • 5 października - XV Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w strzelaniu z broni długiej i konferencja szkoleniowa dotycząca zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków (Starachowice),
 • 1 grudnia - spotkanie szkoleniowo-integracyjne członków Oddziału oraz zawody w kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP (Hotel La Mar w Kielcach).

Plan działania Oddziału na 2018 rok omówił prezes Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SITP kolega Czesław Lalewicz. Do najważniejszych zadań przyjętych do realizacji należą:

 • konferencja szkoleniowa na temat stosowania biernych systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz spotkanie noworoczne Świętokrzyskiego Oddziału SITP (podsumowanie działalności za 2017 rok) – 1 marca 2018 r.,
 • wycieczka do Krakowa i Wieliczki (konferencja szkoleniowa, wyjście do teatru, zwiedzanie Wawelu, wycieczka do kopalni soli w Wieliczce, uroczysta kolacja – planowany termin 15-17 czerwca 2018 r.,
 • konferencja szkoleniowa nt. stosowania systemów sygnalizacji pożarowej w zabezpieczeniu ppoż. budynków oraz XVI mistrzostwa w strzelaniu o puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP – Starachowice 19 październik 2018 r.
 • II zawody w kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP – Kielce 30 listopada 2018 r. lub 7 grudnia 2018 r.

Sprawozdanie finansowe Oddziału za miniony rok przedstawił przewodniczący Komisji Rewizyjnej kol. Lech Sapuła, natomiast wiceprezes Oddziału kol. Marek Kaczmarczyk przedstawił informacje w sprawie zwołania przez Zarząd Główny SITP III Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów SITP (dotyczy dostosowania obowiązującego statutu SITP do wymagań obowiązującej ustawy – Prawo o stowarzyszeniach).

Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją.

Zaproszenie na noworoczne spotkanie

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zaprasza na noworoczne spotkanie koleżeńskie, które odbędzie się w dniu 1 marca 2018 roku o godzinie 14.30 w Restauracji STANGRET w Kielcach (ul. Artylerzystów 2 - była ul. Kusocińskiego 51).

Spotkanie będzie połączone z konferencją szkoleniową pt. „Techniczne systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych firmy PROMAT”. Ponadto omówiona zostanie działalność Oddziału za 2017 r. i plan pracy na rok 2018.

Chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o potwierdzenie obecności w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 lutego 2018 roku u kolegi Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 41 36 53 230).

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest opłacenie składek członkowskich za 2017 rok.

Zaproszenie na Bal

Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, zgodnie z wieloletnią tradycją serdecznie zaprasza na XXIII Bal SITP w reprezentacyjnej sali Domu Technika NOT w Warszawie przy ul. Czackiego 3/5 w dniu 10 lutego 2018 roku w godzinach 20ºº- 6ºº.

Bale naszego Stowarzyszenia mają wspaniałą oprawę oraz niepowtarzalną atmosferę wspaniałej zabawy i są świetną formą integracji całego środowiska związanego z ochroną przeciwpożarową.

Zapraszamy do uczestnictwa w Balu Panie i Panów członków i sympatyków SITP.

Atrakcją XXIII Balu jest występ trzech wielkich gwiazd scen musicalowych Anny SOKOŁOWSKIEJ, Mariusza JAŚKO i Tomasza CZERSKIEGO w wyjątkowym repertuarze największych przebojów Broadway'u oraz światowej i polskiej muzyki rozrywkowej. Oprawę muzyczną Balu zapewnią dwa zespoły: The WARSAW DIXIELANDERS i VANDER PARK z solistką Ewą SKRZYPCZAK, pod kierownictwem Pana Jacka POTOŁA. Wyśmienite menu zapewnia restauracja AWANGARDA Mieczysława JACHACEGO. Po północy przeprowadzimy emocjonującą loterię zaproszeń z wartościowymi nagrodami. Na te wszystkie atrakcje zapraszamy do pięknie udekorowanej największej zabytkowej Sali A w Domu Technika NOT.

Cena zaproszenia wynosi 300 zł od osoby - przyjazd na bal we własnym zakresie. Zaproszenia są do nabycia w Biurze Zarządu Głównego SITP w Warszawie ul. Świętokrzyska 14 lok. 134 lub po wpłaceniu na konto ZG SITP nr rachunku 29 1030 0019 0109 8530 0006 8471 z dopiskiem ”XXIII Bal SITP”. Informacje w biurze ZG SITP: tel. 22 620 32 25 oraz na www.sitp.home.pl

Do zobaczenia na parkiecie i przy okrągłych stołach.

Posiedzenie Zarządu Oddziału

W dniu 12 stycznia 2018 roku o godz. 13.30 odbędzie się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Głównym tematem spotkania będzie omówienie stanu realizacji zadań za miniony rok oraz uzgodnienie planu działania na rok 2018 roku.

Prosimy o przybycie na posiedzenie wszystkich członków Zarządu Oddziału.

 
 
www.000webhost.com