Życzenia Bożonarodzeniowe


Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi w ciepłej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku życzy Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału SITP.

I Zawody w Kręgle


Kliknij aby przejść do galerii.

1 grudnia 2017 roku w Hotelu La Mar w Kielcach odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne członków Świętokrzyskiego Oddziału SITP połączone z zawodami w kręgle

W pierwsze części odbyło się szkolenie, które poprowadził Mariusz Szczepankiewicz kierownik Działu Handlowego Firmy BOLD. Tematyka szkolenia dotyczyła regulacji prawnych dotyczących znaków ewakuacyjnych stosowanych do oznakowania dróg ewakuacyjnych i znaków ochrony przeciwpożarowej (w tym m.in.: zasady dotyczące projektowania i stosowania wizualnych komponentów użytych do stworzenia systemu dróg ewakuacyjnych, kombinacje znaków, klasy luminacji znaków, dobór znaków oraz prawidłowe rozmieszczenie i sposób montażu).

Kolejnym punktem był wspólny obiad, przy którym można było wymienić się ciekawymi informacjami, opowiedzieć dobry dowcip lub posłuchać go w wykonaniu kolegów.

„Strzałem w dziesiątkę” można nazwać atrakcję, jaką organizatorzy spotkania przygotowali na czas poobiedni. Były to I Zawody w Kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP. Do rywalizacji o zwycięstwo stanęli wszyscy uczestnicy spotkania. Inauguracyjne zawody odbyły się we wspaniałej atmosferze. Żeby rywalizacji zapewnić właściwą oprawę, organizatorzy zadbali o serwis kawowy w rozszerzonej wersji, mogący ucieszyć każde podniebienie.

Po długich i przyjemnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce z wynikiem 139 punktów zajął kol. Robert Godzina. Drugie miejsce z wynikiem 123 punktów wywalczył kol. Rafał Knez. Miejsce trzecie zajął kol. Mariusz Góra, który uzyskał 116 punktów.

Wręczając puchar i dyplomy dla najlepszych kręglarzy, prezes Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SITP kol. Czesław Lalewicz podziękował jednocześnie kol. Piotrowi Witoniowi oraz kol. Markowi Kaczmarczykowi, na których spoczywał główny ciężar organizacji i prawidłowego przebiegu spotkania.

Bezpośrednio po zakończeniu spotkania odbyło się otwarte posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SITP. W trakcie posiedzenia omawiano propozycje planu pracy Oddziału na 2018 rok.

W spotkaniu wzięło udział 27 osób.

Spotkanie koleżeńskie połączone z zawodami w kręgle

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału SITP zaprasza wszystkich członków na spotkanie koleżeńskie połączone z zawodami w kręgle.

Spotkanie odbędzie się w dniu 1 grudnia 2017 roku w Hotelu La Mar w Kielcach przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 2.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu powinny potwierdzić swój udział do kol. Sławomira Pietrzykowskiego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 listopada 2017 roku.

Zaproszenie na XV Mistrzostwa w strzelaniu

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa informuje, że 5 października 2017 roku na strzelnicy sportowej w Starachowicach odbędą się XV Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w konkurencji strzelania z broni długiej.

W tym roku mistrzostwa zostaną połączone z możliwością zdobycia wiedzy technicznej dot. biernych metod zabezpieczeń przeciwpożarowych na przykładzie systemów PROMAT.

Chętni do udziału w zawodach proszeni są o potwierdzenie obecności w nieprzekraczalnym terminie do 22 września 2017 roku u kolegi Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 41 36-53-231).

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie po dokonaniu zaliczkowej wpłaty w kwocie 10 zł za osobę, która w przypadku rezygnacji z udziału w mistrzostwach nie podlega zwrotowi. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uregulowanie składek członkowskich.

Rozpoczęcie mistrzostw nastąpi o godzinie 13:00 na strzelnicy w Starachowicach.

Wyjazd z placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach nastąpi o godzinie 12:00.

Wycieczka do Szczawnicy - spływamy Dunajcem

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zaprasza Koleżanki i Kolegów do udziału w wycieczce integracyjnej do Szczawnicy (woj. małopolskie, pow. nowotarski), która odbędzie się w dniach 22-24 września 2017 roku.

PROGRAM WYCIECZKI:

22 września 2017 r.

 • godz. 9.00 - wyjazd z placu KW PSP w Kielcach (ul. Sandomierska 81),
 • godz. 14.30 - dojazd do miejscowości Sromowce Wyżne - spływ Dunajcem (spływ tratwami przełomem Dunajca, trasa do Szczawnicy to 18 km, spływ trwa ponad 2 godziny),
 • godz. 17.00 - przyjazd do miejsca zakwaterowania,
 • godz. 18.00 - kolacja.

23 września 2017 r.

 • godz. 8.30 – śniadanie,
 • godz. 9.30 – wyjazd na oraz wejście na Trzy Korony (982 m n.p.m.) - drugi najwyższy szczyt Pienin,
 • godz. 16.00 - powrót do Szczawnicy – obiad,
 • godz. 16.30 -19.00 – czas wolny, indywidualne zwiedzanie Szczawnicy,
 • godz. 19.00 – uroczysta kolacja.

24 września 2017 r.

 • godz. 8.30 – 9.30 – śniadanie,
 • godz. 9.30 – 11.30 - czas wolny,
 • godz.12.00 – wyjazd do Wąwozu Homole (stromościenny wąwóz w Małych Pieninach - jedna z największych przyrodniczych atrakcji Pienin),
 • godz. 15.00 – powrót do Szczawnicy - obiad,
 • godz. 16.00 – wyjazd do Kielc,
 • godz. 20.00 – przyjazd do Kielc.

Przewidywany koszt uczestnictwa wynosi 340 zł/osobę (dla członków SITP planowana jest dopłata w wysokości 50% – czyli koszt 170 zł, osoby towarzyszące ponoszą 100 % kosztów uczestnictwa). W kosztach wycieczki zapewnia się:

 • transport autokarem na miejsce zakwaterowania i do zwiedzanych obiektów,
 • zakwaterowanie (Willa „Aleksandrówka” w Szczawnicy) – pokoje z pełnym węzłem sanitarnym,
 • wyżywienie (Ośrodek Wypoczynkowy - Restauracja „Halka”): 2 kolacje, 2 śniadania, 2 obiady.

Przedstawione koszty nie obejmują spływu Dunajcem, wejść na teren parków, kosztów zwiedzania, opłat klimatycznych, itp.

Chętni do udziału w wycieczce proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa i dokonanie wpłaty do kol. Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 606 179 401) najpóźniej do dnia 8 września br.

Warunkiem uczestnictwa jest bieżące opłacanie składek członkowskich.

Wycieczka do Zakładu Badań Ogniowych

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zaprasza Koleżanki i Kolegów do udziału w wycieczce naukowo-technicznej do Laboratorium Badań Ogniowych KNAUF (woj. opolskie), która odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2017 roku.

PROGRAM WYCIECZKI

28 kwietnia 2017 r.

 • godz. 7.30 - wyjazd z placu KW PSP w Kielcach, ul. Sandomierska 81
 • godz. 11.30 - przyjazd na teren fabryki w Brzeziu k. Opola
 • godz.11.30 - 12.00 - poczęstunek na terenie zakładu
 • godz.12.00 - 14.00 - wizyta w laboratorium badań ogniowych firmy KNAUF połączona z próbą ogniową wyrobów budowlanych,
 • godz.14.00 - 16.00 - zwiedzanie fabryki firmy KNAUF
 • godz.16.30 - dojazd do miejsca zakwaterowania (Hotel De Silva w Opolu),.
 • godz. 18.30 - prezentacja dr inż. Marcina Wieteski – dyrektora Badań i Rozwoju Grupy Knauf Polska (Hotel De Silva w Opolu)
 • godz.19.00 - uroczysta kolacja. (Hotel De Silva w Opolu)

29 kwietnia 2017 r.

 • godz. 8.00 - śniadanie,
 • godz. 9.00 - 13.00 - wyjazd i zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Moszna,
 • godz. 13.00 - 14.00 - przyjazd do hotelu - obiad
 • godz. 14.30 - wyjazd do Krasiejowa
 • godz.15.00 – 17.30 - zwiedzanie Parku Ewolucji Człowieka w Krasiejowie - zwiedzanie połączone z projekcją 3D,
 • godz. 18.00 - wyjazd do Kielc,
 • ok. godz. 22.00 - przyjazd do Kielc.

Przewidywany koszt uczestnictwa dla członków SITP wynosi 120 zł, natomiast koszt uczestnictwa dla osób towarzyszących wynosi 360 zł. W kosztach wycieczki zapewnia się:

 • transport autokarem na miejsce zakwaterowania i do zwiedzanych obiektów,
 • zakwaterowanie (1 nocleg - Hotel De Silva w Opolu) w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym,
 • wyżywienie (28.04 - posiłek na terenie zakładu i uroczysta kolacja; 29.04 śniadanie, obiad,
 • bilety do zwiedzanych obiektów, tj. 47 zł.

Chętni do udziału w wycieczce proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa i dokonanie wpłaty za udział w wycieczce (najpóźniej do 24 kwietnia br.) do kol. Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 606 179 401).

Warunkiem uczestnictwa jest bieżące opłacanie składek członkowskich.

Święta Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Życzy

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału SITP

Obradował Zarząd

10 marca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Głównym tematem spotkania były sprawy organizacyjne dotyczące przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w I półroczu 2017 roku.

Do najważniejszych przedsięwzięć, jakie zaplanowano w najbliższym czasie należą:

 • wycieczka naukowo-techniczna do Zakładu Badań Ogniowych KNAUFF (woj. opolskie) – 21÷22 kwietnia 2017 r.,
 • „majówka” spotkanie integracyjne na terenie hotelu Cztery Wiatry Spa Sport Resort nad zalewem Chańcza k/Rakowa – 2 czerwca br.

Szczegółowe informacje dotyczące wycieczki oraz „majówki” zostaną zamieszczone na stronie internetowej w późniejszym terminie.

Ponadto uzgodniono kwestie organizacyjne dotyczące realizacji w/w przedsięwzięć (podział zadań związanych przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem), przeprowadzono głosowanie nad przyjęciem nowego członka do naszego Oddziału, a także przestawiono kandydatury osób ubiegających się o członkostwo honorowe.

W posiedzeniu, któremu przewodniczył Czesław Lalewicz, prezes Świętokrzyskiego Oddziału SITP, wzięli udział: Marek Kaczmarczyk, Arkadiusz Wesołowski, Sławomir Pietrzykowski, Zbigniew Muszczak, Roman Boruń i Jakub Kubicki.

Posiedzenie Zarządu Oddziału

W dniu 10 marca 2017 roku o godz. 12.00 w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbędzie się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Prosimy o przybycie na posiedzenie wszystkich członków Zarządu Oddziału.

Spotkanie noworoczne - 2017


Kliknij aby przejść do galerii.

11 stycznia 2017 roku w centrum dydaktyczno-konferencyjnym „Kuźnia Smaków” przy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni odbyło się spotkanie noworoczne Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Zanim uczestnicy spotkania udali się do centrum dydaktyczno-konferencyjnego wcześniej zwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni, w którym odtworzono układ osadniczy wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

Główną część spotkania otworzył prezes Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa kolega Czesław Lalewicz, który powitał wszystkich przybyłych i podziękował za liczne przybycie. W dalszej części wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej kolega Jerzy Kurek przedstawił sprawozdanie finansowe Oddziału za miniony rok, a sekretarz kolega Arkadiusz Wesołowski przedstawił najważniejsze przedsięwzięcia, jakie zostały zrealizowane w 2016 roku. Należy do nich zaliczyć:

 • 5 lutego - spotkanie noworoczne członków Świętokrzyskiego Oddziału SITP /Regionalne Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim - udział 40 osób/,
 • 28 kwietnia - Walne Zgromadzenie Członków Oddziału Świętokrzyskiego SITP /budynek KW PSP w Kielcach – 56 osób/ oraz pierwsze posiedzenie nowego zarządu,
 • 29 czerwca - posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa /budynek KW PSP w Kielcach/,
 • 23-25 września - wycieczka integracyjna do Karpacza (woj. dolnośląskie - udział 19 osób/,
 • 12 października - XIV Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w strzelaniu z broni długiej /strzelnica w Starachowicach - udział 29 osób/,
 • 25-26 listopada - udział delegatów Świętokrzyskiego Oddziału SITP (kol.: Czesław Lalewicz, Marek Kaczmarczyk, Sławomir Pietrzykowski oraz Piotr Witoń) w VIII Zebraniu Delegatów Oddziałów SITP w Sękocinie Starym,
 • 20 grudnia - posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (budynek KW PSP w Kielcach).

Plan działania Oddziału na 2017 rok przedstawił prezes Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału SITP kolega Czesław Lalewicz. Do najważniejszych przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w 2017 roku należą:

 • spotkanie noworoczne połączone z podsumowaniem działalności Świętokrzyskiego Oddziału SITP za 2016 r. - styczeń,
 • wycieczka techniczno-naukowa do Zakładu Badań Ogniowych (woj. opolskie) - kwiecień,
 • „majówka” dla członków SITP i ich rodzin – maj,
 • konferencja (seminarium) w zakresie bezpieczeństwa pożarowego budynków – czerwiec,
 • wycieczka krajoznawcza w Pieniny (spływ Dunajcem) - wrzesień/październik,
 • zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP – październik.

W podziękowaniu za aktywną działalność w 2016 roku wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali Power Bank z logo Oddziału. Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją.

 
 
www.000webhost.com