Posiedzenie Zarzdu Oddziału

W dniu 20 grudnia 2016 roku o godz. 13.00 w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbędzie się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Głównym tematem spotkania będzie omówienie stanu realizacji zadań za miniony rok oraz uzgodnienie planu działania na rok 2017 roku.

Prosimy o przybycie na posiedzenie wszystkich członków Zarządu Oddziału.

VIII Zebranie Delegatów Oddziałów SITP 2016

W dniach 25-26 listopada 2016 br. w Sękocinie Starym odbyło się VIII Zebranie Delegatów Oddziałów SITP, którego celem było podsumowanie 5-letniej kadencji władz SITP, wytyczenie kierunków działania na następne lata oraz wybory nowych władz. Z ramienia Świętokrzyskiego Oddziału SITP delegatami na zebranie byli: Czesław Lalewicz, Marek Kaczmarczyk, Sławomir Pietrzykowski oraz Piotr Witoń.

Miniona kadencja władz SITP została oceniona pozytywnie. Przyjęto wytyczne do pracy na następne lata, które zostały sformułowane w "Uchwale programowej" (do pobrania – patrz strona Zarządu Głównego SITP). Delegaci wybrali także nowe władze SITP w następującym składzie:

Zarząd Główny SITP

 • Bronisław SKAŹNIK - Prezes
 • Marek SIARA - Wiceprezes
 • Ryszard BOWNIK - Wiceprezes
 • Krzysztof DĄBROWSKI - Sekretarz Generalny
 • Wacław CHOLEWA - Skarbnik
 • Lech JANIAK - Członek Prezydium
 • Mariusz SOBECKI - Członek Prezydium
 • Jerzy BRONOWICZ - Członek
 • Robert FLICIŃSKI - Członek
 • Waldemar JASKÓŁOWSKI - Członek
 • Mariusz KAROLCZYK - Członek
 • Andrzej KRÓL - Członek
 • Andrzej POZIERAK - Członek
 • Ryszard SIATA - Członek
 • Adam WIŚNIOWSKI - Członek

Przewodniczący Komisji

 • Janusz WOŹNIAK - Główna Komisja Rewizyjna
 • Krzysztof KOCIOŁEK - Główny Sąd Koleżeński

XIV Mistrzostwa w strzelaniu rozstrzygnięte


Kliknij aby przejść do galerii.

12 października 2016 roku na strzelnicy w Starachowicach odbyły się XIV Mistrzostwa o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w strzelaniu z broni długiej. O tym, że padający deszcz nie odstraszył amatorów sportowej rywalizacji świadczy to, że w zawodach wzięło udział 29 członków oddziału. Każdy uczestnik oddał do tarczy 7 strzałów.

Zwycięzcą zawodów, a tym samym zdobywcą Pucharu Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP, został kol. Maciej Kowalczyk z wynikiem 64 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 60 punktów uplasował się kol. Grzegorz Ryski, a na miejscu trzecim z 57-oma punktami kol. Sławomir Pietrzykowski.

Po zakończeniu mistrzostw wszyscy uczestnicy udali się na wspólny poczęstunek.

Zaproszenie na XIV Mistrzostwa w strzelaniu

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zaprasza do udziału w XIV Mistrzostwach o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP w konkurencji strzelania z broni długiej, które odbędą się 12 października 2016 roku na strzelnicy w Starachowicach - rozpoczęcie o godzinie 1300.

Chętni do uczestnictwa w zawodach proszeni są o potwierdzenie obecności w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7.10.2016 r. u kolegi Arkadiusza Wesołowskiego (tel. 41 36-53-210) lub Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 41 36-53-231).

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie po dokonaniu zaliczkowej wpłaty w kwocie 10 zł za osobę, która w przypadku rezygnacji z udziału w mistrzostwach nie podlega zwrotowi.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uregulowanie składek członkowskich.

Wyjazd z placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach nastąpi o godzinę 1200.

Relacja z wycieczki do Karpacza


Kliknij aby przejść do galerii.

W dniach 23-25 września 2016 r. Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zorganizował wycieczkę integracyjną do Karpacza (woj. dolnośląskie). Autokar na miejsce zakwaterowania Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy „Krucze Skały” dotarł przed godziną 18.00 w piątek (23.092016 r.) i tuż po kolacji z „Wycieczkowiczami” udali się do największego słodkowodnego akwarium w Polsce w Hotelu Gołębiewski, gdzie podziwiali najwspanialsze i najrzadsze gatunki ryb tropikalnych, a także korzystali z kąpieli w basenach.

Główną atrakcją następnego dnia była piesza wycieczka na górę Śnieżkę (podjazd kolejką krzesełkową na Kopę i wejście szlakiem czarnym na szczyt), a następnie (po południu) zwiedzanie byłej kopalni rud żelaza i uranu w Kowarach - podziemnej sztolni kopalni Liczyrzepa. Po wycieczkowych atrakcjach wszyscy odnowili siły przy uroczystej kolacji biesiadnej, którą umilała muzyka taneczna.

Ostatni dzień pobytu w Karpaczu nasze Koleżanki i Koledzy zarezerwowali na zwiedzanie Świątyni Wang - jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Karkonoszy i jednej z najstarszych drewnianych świątyń w naszym kraju (XII w.) oraz parku „Krucze Skały” ze ściankami wspinaczkowymi.

W wycieczce wzięło udział 19 osób.

Wycieczka do Karpacza - Zdobywamy Śnieżkę

Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa pragnie zaprosić wszystkie Koleżanki i Kolegów na wycieczkę integracyjną do Karpacza (Ośrodek „Krucze Skały” – Karpacz, woj. dolnośląskie), która odbędzie się w dniach 23-25 września 2016 r.

PROGRAM WYCIECZKI

23 września 2016 r.

 • godz. 10.00 - wyjazd z placu KW PSP w Kielcach (ul. Sandomierska 81),
 • godz. 18.00 - dojazd do miejsca zakwaterowania
 • godz. 19.00 - kolacja.

24 września 2016 r.

 • godz. 8.00 – śniadanie,
 • godz. 9.00 – wycieczka na górę Śnieżkę (pieszo lub wjazd kolejką),
 • godz. 15.00 – 17.30 – zjazd ze Śnieżki kolejką gondolową do Pec (Czechy), czas wolny,
 • godz. 17.30 - powrót do miejsca zakwaterowania,
 • godz. 18.00 – uroczysta obiadokolacja połączona z biesiadą.

25 września 2016 r.

 • godz. 8.00 – 9.00 – śniadanie,
 • godz. 9.00 – 11.00 - indywidualne zwiedzanie Karpacza,
 • godz.11.00 – 14.30 - wycieczka (Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach),
 • godz. 15.00 – 16.00 – obiad,
 • godz. 16.30 – wyjazd do Kielc,
 • godz. 23.00 – przyjazd do Kielc.

Przewidywany koszt uczestnictwa wynosi 400 zł/osobę (dla członków SITP planowana jest dopłata w wysokości 50% kosztów wycieczki – czyli koszt 200 zł, osoby towarzyszące pokrywają koszty w 100 % z własnych środków finansowych). W kosztach wycieczki zapewnia się:

 • transport autokarem na miejsce zakwaterowania i do zwiedzanych obiektów,
 • zakwaterowanie (2 noclegi) w dwuosobowych pokojach i pełnym węzłem sanitarnym,
 • wyżywienie (kolacja, 2 śniadania, obiadokolacja z biesiadą, obiad w dniu powrotu),

Przedstawione koszty nie obejmują kosztów zwiedzania, wjazdów/zjazdów koleją gondolową, ewentualnych opłat klimatycznych, i innych podobnych.

Chętni do udziału w wycieczce proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa do 2 września br. (do kol. Arkadiusza Wesołowskiego - tel. 662 247 338), natomiast dokonanie wpłaty za udział w wycieczce (do kol. Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 606 179 401) powinno nastąpić najpóźniej do dnia 10 września 2016 r.

Warunkiem uczestnictwa jest bieżące opłacanie składek członkowskich.

Posiedzenie Zarządu Oddziału


Kliknij aby przejść do galerii.

29 czerwca 2016 roku w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Głównym tematem spotkania było omówienie stanu realizacji zadań za I półrocze 2016 roku, a także uzgodnienie programu działania na II półrocze 2016 roku.

W posiedzeniu, któremu przewodniczył Czesław Lalewicz, prezes Świętokrzyskiego Oddziału SITP, wzięli udział: Marek Kaczmarczyk, Arkadiusz Wesołowski, Sławomir Pietrzykowski, Roman Boruń, Jakub Kubicki i Piotr Witoń.

Do najważniejszych przedsięwzięć, jakie zaplanowano do realizacji w najbliższym czasie należą:

 • Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Oddziału SITP – I połowa września br.,
 • wycieczka w Karkonosze (Karpacz - m.in. wejście na górę Śnieżkę) – 23-25 września br.,
 • spotkanie noworoczne połączone z kuligiem – styczeń/luty 2017 r.

Ponadto uzgodniono kwestie organizacyjne dotyczące realizacji w/w przedsięwzięć, możliwości w zakresie usprawnienia komunikacji wewnętrznej w strukturach Oddziału. a także kwestie dotyczące załatwiania bieżących spraw związanych z wydatkowaniem środków pieniężnych.

Posiedzenie Zarządu Oddziału

W dniu 29 czerwca 2016 roku o godz. 12.00 w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbędzie się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa. Prosimy o przybycie na posiedzenie wszystkich członków Zarządu Oddziału.

Walne zgromadzenie

28 kwietnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Oddziału Świętokrzyskiego SITP. Wzięło w nim udział 56 członków stowarzyszenia spośród 99 uprawnionych do głosowania. Gościem zgromadzenia był kol. Marek Siara, Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Wszystkich przybyłych członków Oddziału Świętokrzyskiego SITP powitał prezes kol. Zbigniew Muszczak, który jednocześnie podziękował zarządowi oraz wszystkim członkom oddziału za miniony okres działalności.

W trakcie spotkania, za aktywną pracę Złotą Odznaką Honorową NOT został odznaczony kol. Ryszard Zygadlewicz.

Po dokonaniu wyboru przewodniczącego zgromadzenia oraz protokolanta zatwierdzono harmonogram walnego zgromadzenia, przedstawiono sprawozdanie z działalności zarządu za okres 2009-2016 i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej dotyczące działalności Zarządu za lata 2014 – 2016. W dalszej części odbyła się dyskusja plenarna nad sprawozdaniami, po czym WZCO udzieliło absolutorium odchodzącemu zarządowi. Następnie powołano Komisję Uchwał i Wniosków i Komisję Skrutacyjną. Składy tych komisji zostały przyjęte jednogłośnie w głosowaniu jawnym. W trakcie obrad został złożony formalny wniosek dotyczący przekształcenia Komisji Skrutacyjnej w Komisję Wyborczą. Przewodniczący zgromadzenia na wniosek Komisji Uchwał i Wniosków poddał pod głosowanie dwa wnioski, które dotyczyły formy głosowania oraz przekształcenia Komisji Skrutacyjnej w Komisję Wyborczą. Wnioski zostały przyjęte jednogłośnie.

Kolejnym punktem obrad był wybór nowego Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, a także delegatów Świętokrzyskiego Oddziału SITP na Zjazd Krajowy SITP.

WYNIKI WYBORÓW:

Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego:

 • prezes - kol. Czesław Lalewicz,
 • wiceprezes - kol. Marek Kaczmarczyk,
 • wiceprezes - kol. Sławomir Karwat,
 • sekretarz - kol. Arkadiusz Wesołowski,
 • skarbnik - kol. Sławomir Pietrzykowski,
 • członek - kol Roman Boruń,
 • członek - kol. Jakub Kubicki,
 • członek - kol. Zbigniew Muszczak
 • członek - kol. Dariusz Socha,
 • członek - kol. Paweł Jop,
 • członek - kol. Piotr Witoń.

Komisja Rewizyjna:

 • przewodniczący - kol. Lech Sapuła
 • wiceprzewodniczący - kol. Jerzy Kurek
 • sekretarz - kol. Jarosław Pławski
 • członek - kol. Tomasz Bajerczak

Sąd Koleżeński:

 • przewodniczący - kol. Józef Kędziora
 • sekretarz - kol. Ryszard Stępkowski
 • członek - kol. Wiesław Cisek,
 • członek - kol. Bogdan Niezgoda.

Delegaci Oddziału Świętokrzyskiego SITP na Zjazd Krajowy SITP:

 • kol. Marek Kaczmarczyk,
 • kol. Piotr Witoń,
 • kol. Sławomir Pietrzykowski,
 • kol. Czesław Lalewicz.

W tym samym dniu odbyło się także pierwsze posiedzenie nowego zarządu.

Zebranie Członków Oddziału

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Kielcach zawiadamia, że w dniu 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 11:00 odbędzie się Walne Zebranie Członków Oddziału (WZCO) w KW PSP w Kielcach na sali KBSS.

W przypadku nie spełnienia warunku wymaganej frekwencji zgodnie z § 39 Statutu SITP drugi termin WZCO wyznacza się na dzień 28 kwietnia 2016 roku w KW PSP w Kielcach na sali KBSS na godzinę 11:45

Biorąc powyższe pod uwagę proszę Panów Komendantów o:

 • przekazanie do dnia 7 kwietnia 2016 roku powyższego pisma za pokwitowaniem odbioru zgodnie z załączaną listą wszystkim członkom SITP zatrudnionym w kierowanej przez Pana jednostce organizacyjnej PSP, w tym także emerytom zamieszkałym na terenie powiatu,
 • umożliwienie wzięcia udziału pracownikom w w/w Walnym Zebraniu Członków Oddziału oraz o udzielenie im pomocy w zakresie transportu.

Listę wraz z pokwitowaniem odbioru w/w pisma oraz uzupełnionymi danymi proszę Panów Komendantów o zwrotne odesłanie do kol. Pawła Ksela do dnia 12 kwietnia 2016r.

Porządek spotkania koleżeńskiego:

 1. Walne Zebranie Członków Oddziału godziny: 11:00-13:30.
 2. Drugi termin Walnego Zebrania Członków Oddziału godziny: 11:30-13:30.
 3. Przejazd do Restauracji Patio (Hotel Exbud) w Kielcach przy al. Solidarności 34 godziny: 13:30-14:00.
 4. Obiad godziny: 14:00-15:00.

Porządek obrad WZCO:

 1. Otwarcie WZCO przez Prezesa.
 2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Protokolanta.
 3. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
 4. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
 5. Weryfikacja działalności Zarządu Oddziału za okres kadencji.
 6. Przeprowadzenie wyborów nowego Zarządu Oddziału.
 7. Zakończenie Walnego Zebrania.

Zaproszenie na spotkanie noworoczne

Zarząd Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa zaprasza na spotkanie noworoczne, które odbędzie się w dniu 5 lutego 2016 roku o godzinie 1300 w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu 45, gm. Chęciny.

Spotkanie będzie połączone ze zwiedzaniem wystawy naukowej oraz omówieniem planu pracy na 2016 rok.

Chętni do wzięcia udziału w spotkaniu proszeni są o potwierdzenie obecności w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 stycznia 2016 roku u kolegów: Pawła Ksela (tel. 41 36-53-221) lub Sławomira Pietrzykowskiego (tel. 41 36-53-231).

Wyjazd z placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach nastąpi o godzinie 12:30.

 
 
www.000webhost.com